Congratulations SFSC! September results are as follows:

2018 U.S. International Figure Skating Classic

3rd  Place          Ekaterina Alexandrovskaya/Harley Windsor – Sr Pairs

MISC Club Championships – Macquarie

1st Place          Matthew Chan – Preliminary Men

20th Place        Krystal Chan – Preliminary Ladies

1st Place           Maya Milanovic – Elementary Ladies

5th Place           Daniella Vassallo – Intermediate Novice Ladies

1st Place           Vlada Vasiliev – Advanced Novice Ladies

5th Place           Sophie Mortlock – Advanced Novice Ladies

1st Place           Sarah Batey – Junior Ladies

1st Place           Alex Sun – Junior Men

Aussie Skate Competition – Hunter

1st Place           Abbey Challinor – Novice 2

1st Place           Amelia Whitmont – Freeskate 1 (10 & over)

Sydney Synchro Festival – Penrith

1st Place           Majestic Ice – Aussie Skate Division 3

1st Place           Majestic Ice – Basic Novice

2nd place           Majestic Ice – Junior

3rd Place           Majestic Ice – Advanced Novice

1st Place           Team Unity – Senior

1st Place           Majestic Ice – Mixed Age

NSW State Championships – Erina

10th Place        Emily Lilley-Bull – Preliminary Ladies

21st Place         Krystal Chan – Preliminary Ladies

2nd Place          Matthew Chan – Preliminary Men

7th Place           Maya Milanovic – Elementary Ladies

4th Place           Trisha Tong – Basic Novice Ladies

1st Place           Mikayla Nelson – Intermediate Novice Ladies

3rd Place           Rina Jiang – Intermediate Novice Ladies

7th Place           Daniella Vassallo – Intermediate Novice Ladies

1st Place           Maya Milanovic /Dominik Mautner – Intermediate Novice Dance

1st Place           Vlada Vasiliev – Advanced Novice Ladies

6th Place           Kitty Masters – Advanced Novice Ladies

9th Place           Serena Si – Advanced Novice Ladies

1st Place           Romy Grogan – Junior Ladies

4th Place           Sarah Batey – Junior Ladies

3rd Place           Alex Sun – Junior Men

2nd Place          Sarah Cullen – Senior Ladies

5th Place           Sharanya Lingathas – Adult Bronze Ladies

6th Place           Madelyn Metropolis – Adult Bronze Ladies

3rd Place           Courtenay Gray – Adult Silver Ladies

6th Place           Kristy Dong – Adult Silver Ladies

8th Place           Tiffany Rutter – Adult Silver Ladies

3rd Place         Majestic Ice – Basic Novice

1st Place          Majestic Ice – Junior

1st Place          Majestic Ice – Advanced Novice

1st Place           Team Unity – Senior

2nd Place          Majestic Ice – Mixed Age

Comments are closed.